Droga łączy port Linaria z odległą o 10 km Horą, a potem skręca, dochodzi do lotniska i do Atsitsy, mijając Ahili i Kalamitsę. Z Kalamitsy do Treis Boukes droga jest dobra, choć nie utwardzona. Większość dróg da się przejechać wypożyczonym mopedem, poza tą, która łączy Horę z Atsitsą.
LINARIA jest małym, sprawnie działającym portem. Większość budynków to współczesne, betonowe pudła —jest to dobre miejsce, do czekania na prom, ale nic
poza tym was tu nie zatrzyma. Przenocować można na kwaterach prywatnych, jest również bar i kilka zajazdów przy zatoce. Po paru minutach spaceru główną drogą . dochodzi się do „całkiem dobrej plaży, gdzie można rozbić namiot.
HORA, czyli miasto Skiros, ma zabudowania przywodzące na myśl architekturę na Cykladach, leży zaś przy wysokiej, stromej skale nad brzegiem morza. Według legendy król Likomedes zrzucił Tezeusza właśnie z tego urwiska. W mieście toczy się normalne życie, nie ma atmosfery kurortu, nie jest ono też szczególnie malownicze. Starsza, ciekawsza część leży wyżej, przy zamku, który jest budynkiem bardziej w bizantyjskim niż weneckim stylu, wzniesiono go zaś w miejscu starożytnego akropolu. Po tym ostatnim zostało niewiele śladów, jednak fragmenty murów antycznego miasta zachowały się przy skale, od strony morza. Zamek udostępniono zwiedzającym. Przechodzi się przez skromną bramę do klasztoru, potem przez przyjemny cienisty dziedziniec i bielony tunel do wyższych partii zamku. Na szczycie nie ma zbyt wiele do oglądania oprócz kilku zniszczonych kościołów, ale są wspaniałe widoki na miasto i na okoliczną część wyspy. W czasie tej wspinaczki widać spokojniejsze, bardziej malownicze rejony miasta, w tym tradycyjnie zdobione domy i dawne kościoły.
W takim otoczeniu dużą niespodzianką jest pomnik Ruperta Brooke’a, angielskiego poety (1887-1915). Gdy na północnym skraju miasta ustawiono ten akt z brązu, wywołało to skandal wśród miejscowej ludności.
Tuż przy pomniku Brooke’a są dwa muzea. Pierwsze to Muzeum Archeologiczne (wt.-sob. 9.00-15.30, niedz. 9.30-14.30; wstęp wolny), w którym jest skromna kolekcja wyrobów garncarskich i posążków z wykopalisk oraz zrekonstruowane wnętrze tradycyjnego domu na Skiros. Drugie, to ciekawsze, prywatne Muzeum Faltaitz (codz. 10.00-13.00 i 17.30-20.00; wstęp wolny) mieści się w XIX-wiecznym budynku, wzniesionym na miejscu jednego z bastionów starożytnego miasta. Jest tu kolekcja przedmiotów domowego użytku.