MIASTO THASSOS (LIMENAS lub LIMIN) jest stolicą wyspy i centrum” działalności, choć nie jest to główny port. Promy z Kavali zwykle przybijają do brzegu w Ormos Prinou, jednak kilka dziennie dopływa aż tutaj. Warto wybrać się na taką wycieczkę — są piękne widoki na góry porośnięte sosnowymi lasami. Chociaż większa część miasta jest nowoczesna, jego wygląd poprawia miła przystań rybacka, słynna piaszczysta plaża na wschodzie i sporo pozostałości po starożytnym mieście, które tu i ówdzie się pojawiają. Jeśli ktoś planuje dłuższy pobyt, jest kilka tanich hoteli i pensjonatów. Najlepsze to Astir, Diamando, Viky i Angelika. Są także dość liczne pokoje do wynajęcia, ale w lecie trzeba przyjąć pierwszą propozycję po przybyciu na miejsce. Jeżeli chodzi o gastronomię, posiłki są zwykle drogie i bez smaku.
By zwiedzić wyspę, najlepiej wypożyczyć moped i okrążyć ją, a potem jeździć autobusem do wybranych miejsc. Jest wypożyczalnia samochodów, lecz tak droga jak wszystkie w całej Grecji. Ceny wypożyczenia mopedów i motorowerów są z reguły przeciętne. Można też pożyczyć rower, lecz niewiele jest płaskich terenów. Dobrze jest jeździć autostopem, gdyż odległości są małe. Dworzec autobusowy jest koło przystani promowej. Połączenia są dobre, w sezonie około 5 autobusów dziennie okrąża wyspę, a jeszcze inne kursują do wiosek, przy czym większość na zachód. Cena „wielkiej” wyprawy autobusem to około połowa kosztów wypożyczenia skutera. Przy starym porcie jest prywatne biuro turystyczne z mapami, planami wycieczek, rozkładami jazdy, a także posterunek policji turystycznej (czynny w szczycie sezonu) niedaleko dworca autobusowego.
Starożytna Thassos miała dwa bezpieczne miejsca zakotwiczenia, dysponowała bogatymi zasobami surowców mineralnych, jak również kontrolowała kopalnie złota na stałym lądzie w Tracji.
Dobra te zapewniały jej zamożność w czasach starożytnych oraz pod rządami Macedonii i Rzymu. Ruiny otaczające obecne miasto (a Limin znaczy „port”, „zatoka”) wskazują na różne fazy rozwoju. Główne miejsce wykopalisk to agora, wejście jest koło muzeum miejskiego (wt.-sob. 8.30-15.00, niedz* 9.30-14.30), niedaleko obecnego portu. Teren prac jest ogrodzony, ale nie zawsze zamknięty. Można skorzystać z okazji i obejrzeć to miejsce, najlepiej o zmroku, gdy powietrze jest łagodne, lekko zamglone. Najłatwiej zauważyć dwa rzymskie portyki, lecz można też dopatrzeć się sklepów, pomników, pasaży i świątyń starożytnego miasta. Na samym końcu tego terenu pasaż z V wieku p.n.e. prowadzi do świątyni Artemidy, sporego fragmentu rzymskiej drogi oraz odeonu.
Ponad miastem, mniej więcej na linii małego portu rybackiego, kręte schody wiodą do teatru z okresu hellenistycznego, bajecznie położonego nad wielką taflą morza. Co sobotę, od końca lipca do połowy sierpnia, odbywają się tu przedstawienia dramatów antycznych. Bilety można kupić wcześniej w biurze policji turystycznej albo w biurze turystycznym (EOT) w Kavali. Z tej samej strony cypla co teatr wciąż buduje się łodzie (kaikia) według starych wzorów, widać też nie zamieszkaną wyspę Thassopoula. Można wynajmować łodzie ze sternikiem lub bez i przepłynąć na tą wysepkę lub gdzie indziej.
Za teatrem ścieżka pnie się do genueńskiego fortu, wzniesionego z budulca pochodzącego ze starożytnego akropolu. Stąd wzdłuż otaczających murów można dojść do terasy z fundamentami świątyni Apollina, a potem do niewielkiej, wyciętej w skale kapliczki bożka Pana. Poniżej niebezpieczne „tajemne schody z VI wieku p.n.e. prowadzą do zewnętrznego łańcucha murów i z powrotem do miasta. To ciekawa trasa, dająca pojęcie o strukturze i rozmiarach typowego miasta w czasach antycznych.